Plan
Wyszukaj
Generic filters

Zabezpieczenie

W wyniku nasilającej się cenzury FB opiszę metody które możesz wykorzystać aby uchronić się przed utratą zasięgów:

  • Baza mailingowa
  • Konto zapasowe
  • Tworzenie stron na FB
  • Własny blog
  • Cierpliwe testowanie

Lista Mailingowa

W przypadku posiadania własnego bloga można zamieścić wtyczki pozwalające czytelnikom zasubskrybowac bloga. Oznacza to że właściciel strony będzie posiadał Twój adres email i powiadomi Cię o nowych wpisach. W przypadku kiedy zablokują Ci konto na FB, masz możliwość działania.

Polecam zasubskrybować mojego bloga

Subskrybuj i bądź na bierząco.

Poinformujemy Cię o najważniejszych wydarzeniach

Konto Zapasowe

Stwórz na FB dodatkowe konto. Kup drugi telefon, oczywiście może być najtańszy, nowy numer i zaczynamy. Polecam tworzenie konta które nie będzie się dublować. Oznacza to żeby dodawać ludzi których nie masz na pierwszym koncie. Rozszerzasz dzieki temu limit 5000 i docierasz do nowych ludzi ze swoim przekazem. Jedną z efektywniejszych metod jest wybieranie ludzi o podobnych – nie koniecznie takich samych poglądach, następnie przejdź do listy reakcji pod najpopularniejszym postem i zapraszaj ludzi którzy dają serduszka. Zwiększa to prawdopodobieństwo że Twoje posty równiez będą otrzymywać takie reakcje a to pomaga budować zasięgi. Kiedy zauważysz że za dużo profili się dubluje, staraj się tego nie robić ponieważ algorytmy będą podpowiadać Ci znajomych których już masz. I zamiast 10 000 będziesz miał/a 8000 publiczności. Możesz również dzięki tej metodzie sprawić że Twoje fanpage będą miały większe powodzenie. Wystarczy że na oby będziesz administratorem i błyskawicznie „napompujesz” stronę.

Strona FB

Mają one trochę inną funkcjonalność niż profile, nie ma tutaj aż tylu ograniczeń jak w przypadku profilu. Na stronie możesz również zaprosić ludzi którzy polubili Twój post ale klikneli obserwacji/lubię to. Wystarczy że jako administrator przejdziesz do posta, klikniesz reakcję i będziesz mieć możliwość kliknąć „zaproś”. Jeżeli Twój post osiągnie dużo udostępnień, na pewno pojawią się reakcje spoza kręgu znajomych, to pomaga budować zasięgi.

Własny blog

Blog można stworzyć na platformie WordPress. Większość stron w internecie właśnie tak powstaje. Ma wiele możliwości rozbudowy a Twoje treści nie podlegają żadnej zewnętrznej cenzurze. Jedyna przykrość jaka może się wydarzyć to factcheckerzy na FB którzy mogą ocenić Twój link jako fake, ale z mojej wiedzy wynika że nie ponosisz za to odpowiedzialności jako profil na FB. Można znaleźć wiele filmików które pokazują jak stworzyć prosty blog na WordPressie.

Cierpliwe testowanie

Staraj się nie wychylać jeżeli czujesz że Twoje zasięgi są duże i poczekaj 24-48h na wrzucanie treści które uważasz że mogą być szybko zdjęte. Twórz wydarzenie wokół premiery Twoich postów, zaangażuj jak największą liczę znajomych i dopiero wtedy wrzuć treść tak aby bardzo szybko się rozniosła. Zrób to najlepiej za pośrednictwem swojego bloga dzięki temu Facebook będzie miał dużo roboty z namierzeniem tego co chce cenzurować.

BONUS

  • Do popularnych treści dorzucaj tagi i linki swoich profili i fanpagy, ale bedąc w ukryciu nie popełnij błędu dając się skojarzyć z profilem lub treścią która nie sprzyja Twojej strategii.
  • W przypadku bloga załącz popup z zaproszeniem do fanpaga – jest duża szansa że ktoś polubi stronę i zasięgi będą rosnąć jak kula śniegowa
  • Poproś swoich znajomych lub czytelników żeby po pomogli, tak po ludzki. Napisz im dlaczego Twoje metody działają i stanie się magia dlatego….

… Mam ogromną prośbę o dodanie się do listy mailingowej którą widzisz wyżej – zasubskrybuj ponieważ boję się że za którymś razem FB zniszczy moją pracę i pozbawi mnie jednego z cennych profili.

Obserwuj proszę mój profil poniważ z niego wyjdą najważniejsze posty a w przyszłości będę nadawać na żywo. Moje ujawnienie aby miało sens musi być wspierane sporą widownią. Anonimowość ma dla mnie duże znaczenie dlatego staram się aby odkrycie kart wiązało się z najistotniejszym, kluczowym wręcz przekazem. https://www.facebook.com/profile.php?id=100007356259040

Najefektywniejszą metodą wsparcia jest przekonanie swoich czytelników o to żeby zaprosili do polubienia fanpage. Dlatego proszę Was o to żeby na stronie https://www.facebook.com/operacjatokio/ przejść do zakładki społeczność i kliknąć w „zaproś znajomych”.

Dziękuję Wam i życzę wszystkim powodzenia. Już wkrótce ruszymy pełną parą z platformą Sonikk – alternatywą dla FB. I pamiętajcie #ToNieSaCwiczenia